בתקשורת


חפש

הסיפורים האחרונים

רשימה מלאה ...

תגיות שימושיות


16
דצמ
2015

"ייתכן שמדיניות המשרד לביטחון פנים עלתה בחיי אדם"

נשיא איגוד לשכות המסחר בפניה חריפה למבקר המדינה: "מדיניות המשרד לביטחון הפנים מפרקת את עם ישראל מנשקו" • לין כיהן בעבר כח"כ והתמקד בטיפול בטרור הפלשתיני

עדנה אדטו


נוכח גל הטרור הנמשך, פנה עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, אל מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, בבקשה שיורה על ביצוע עבודת ביקורת יסודית ומקיפה, בהתאם לחוק, על עבודתו ופעולותיו של המשרד לביטחון פנים בחמש השנים האחרונות עד יום כניסתו לתפקיד של השר החדש גלעד ארדן. לדברי לין, "קיים חשש שהמשרד לביטחון פנים ניהל בעקביות מדיניות כושלת ובלתי אחראית שהחלישה מאד את כוח ההגנה של הציבור בפני אירועי טרור". 

"כשל ברמה לאומית". עו"ד אוריאל לין // צילום: דודי ועקנין


יצוין כי לין כיהן בעבר בתפקיד יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט בכנסת ה-12, העביר עשרה חוקים למאבק בפשיעה, כולל הגדרה מחדש של זכות ההגנה העצמית, והתמקד בין השאר בטיפול בטרור הפלשתיני.לין מבקש ממבקר המדינה לבדוק האם המשרד לביטחון פנים עשה את הפעולות הנחוצות כדי להגן על הציבור מטרור או ההיפך - החליש את ההגנה, והאם במדיניות המשרד נלקחו בחשבון היבטים בסיסיים של זכות האדם להגן על עצמו. 

"חייבת להיות אחריות אישית"

לין הדגיש: "מדובר בכשל ברמה לאומית גבוהה ואי אפשר לעבור על כך לסדר היום. במשך שנים המשרד הממונה על ביטחון הציבור והגנתו נוהג כאדם ההולך בחושך, כאילו אין טרור בישראל ולא יהיה טרור בישראל, והנהיג מדיניות כושלת שפירקה את עם ישראל מנשקו, ויתכן שאף עלתה בחיי אדם. חייבת להיות אחריות אישית".
לין מבהיר בפנייתו למבקר המדינה כי "אין הכוונה כי כל אדם ותושב צריך לקבל רישיון לנשיאת כלי ירייה, אבל יש הרבה תושבים בישראל בעלי מיומנות גדולה מאוד בשימוש בכלי ירייה לא פחות מרמת הכשירות לה זוכים שוטרי משטרת ישראל. תושבים אלה הם חלק חשוב מאוד בעיבוי ההגנה בפני אירועי טרור בסביבתם הקרובה. עובדה זו הוכחה בעשרות מקרים בעבר, בהם מי שבלם אירועי טרור לא היו כוחות הביטחון, אלא תושבים כשירים שנשאו כלי ירייה".

 


צרו אתנו קשר בטלפון 050-6357762, במייל info@legalweapon.org.il או דרך האתר
2015 © כל הזכויות שמורות להעמותה לקידום תרבות הנשק בישראל