נושאים בטיפול


25
יול
2016

כינוס השדולה לעיצוב מדיניות נשיאת כלי יריה בישראל

הודעה לתקשורת

היום (ב') נערך כינוס השדולה לעיצוב מדיניות נשיאת כלי יריה בישראל. יו"ר השדולה, ח"כ אמיר אוחנה: "לאזרח חף פשע אין איך להגן על עצמו בעת אירוע טרור; אף פיגוע לא סוכל ע"י מקל סלפי". ראש אגף כלי יריה במשרד לביטחון פנים: "אנחנו עומדים בפני הרחבת התבחינים"

יו"ר השדולה, ח"כ אמיר אוחנה ציין בפתח השדולה כי: "אנו עדים להמשכו של גל הטרור, יש כמובן עליות ומורדות אך המציאות טופחת שוב ושוב על פני מי שחושב שזה מאחורינו. השר לביטחון פנים, שהגיע לכינוס הקודם, דיבר על שינוי מגמה, על הרצון להקל על האזרחים בקבלת היתרים לנשיאת כלי יריה - שינוי חיובי מבחינתנו. לצערנו אנו שומעים שהבעיה היא גם פרוצדורלית. אין מספיק פקידים כדי לטפל באופן יעיל בבקשות המגיעות לאגף רישוי כלי היריה במשרד לביטחון פנים. יש קודם כל לקבל החלטה עקרונית - לאחר מכן נסייע לפתור בעיות מנהלתיות".

 עוד הוסיף ח"כ אוחנה כי: "הגנה עצמית היא חוק טבע בכל חברה אנושית. אדם שרוצה לרצוח לא צריך אקדח, הוא יכול לעשות זאת ע"י גרזן, סכין, חניקה ואפילו משאית כפי שראינו שקרה לפני עשרה ימים בצרפת, שם נרצחו מעל 80 אזרחים חפים מפשע. מי שרוצה להגן על עצמו – אין לו איך. עוד לא ראינו פיגוע שסוכל ממקל סלפי או גיטרה".

הרצל קבלו, ראש אגף רישוי כלי יריה במשרד לביטחון פנים, נכח גם הוא בכינוס השדולה: "החוק הנוכחי קיים משנת 1949, אנחנו מנסים לעדכן אותו אך חוק לא כותבים ביום אחד. לשר הקודם הייתה מדיניות מצמצמת, לעומת השר העכשווי שלו יש מדיניות מאזנת. אנו עומדים בפני הרחבת התבחינים. הצעה לנסות ולהרחיב את כלי היריה במרחב הציבורי למען ביטחון הציבור נידונה בימים אלו. כמיליון בני אדם יכולים להיות זכאים לשאת כלי יריה בישראל, אך ברור שרובם לא ירצה בכך. כיום בישראל רק 145,000 כלי יריה נמצאים ברשות אזרחים פרטיים. כל מהמלך שאנו עושים ונעשה מצריך ידיים עובדות – מישהו צריך לעשות את העבודה הזאת – באגף כלי יריה יש 30 עובדים בכל הארץ, גם זה נתון שמקשה עלינו".

 

מצ"ב תמונות לשימוש חופשי.

 

אורדן סוחמי

דובר ח"כ אמיר אוחנה


צרו אתנו קשר בטלפון 050-6357762, במייל info@legalweapon.org.il או דרך האתר
2015 © כל הזכויות שמורות להעמותה לקידום תרבות הנשק בישראל